+48 600 851 982, gorzkowski.j@gmail.com
Grunwaldzka 14, 59-500 Złotoryja

P.P.H.U.  MARGO Jakub Gorzkowski
NIP 6941663813, REGON 021019434

Główny zakład exportowy żywych ślimaków winniczków

 

P.P.H.U „MARGO” powstała  w 1991 roku. Na  początku lat 90 zostały w Polsce uruchomione nowe pola dla wolnej, nieskrępowanej działalności gospodarczej.  Ludzie startujący z własnym pomysłem oraz inicjatywą na początku lat 90 potrafią ten cały postęp i udoskonalenia najlepiej docenić. Jednym z takich ludzi jest założyciel firmy P.P.H.U „MARGO".

Głównym polem działania od samego początku był handel runem leśnym. Wykorzystanie tej niszy okazało się to być strzał w przysłowiową „ dziesiątkę”, który zaowocował stałym rozwojem przedsięwzięcia aż po dzień dzisiejszy. Zaczynając od penetracji rynków skupu ślimaka w pożyczonym aucie w województwie dolnośląskim doszedł do kooperacji z przedsiębiorcami z zagranicy. Kiedy zadaje się pytanie pierwszemu właścicielowi o przeszkody, które przewidywał spotkać na drodze do swojego imponującego osiągnięcia odpowiedz brzmi: „ Ja nie widziałem przeszkód. Po prostu ciężko pracowałem”. Mogłoby to służyć za motto dla wszystkich młodych ludzi obecnie wkraczających na rynek pracy.

Jednak zanim ślimaki ze skupów firmy „ MARGO” zaczęły w 2007 roku bezpośrednio trafiać na zachodnie rynki potrzebna była wizja, odpowiednia idea, która mogła dać impuls do spełniania coraz aktywniejszej roli wśród konkurencji. Do 2002 roku właściciel był jednym z wielu dostawców ślimaków do większych polskich przedsiębiorstw. W tym okresie wszystkie większe zakłady w branży pozostają ciągle w sferze mentalności sprzed transformacji ustrojowej, właściciele firmy postanowili działać na własnych warunkach. Lata spędzone do tego czasu w biznesie pozwoliły ujawnić wszelkie nieprawidłowości oraz zaniechania wśród polskich przedsiębiorców. Od tego czasu z jednego z wielu dostawców staje się tym, który dowodząc działaniami na własnym podwórku zarówno w terenie, jak i wśród swoich dostawców kieruje projektem uświadamiania i rozwijania nowej, zaktywizowanej mentalności wśród potencjalnych współpracowników.  Wprowadzanie innowacji, które skutkowały poszerzaniem obszaru działalności o jagody, grzyby, jarzębinę doprowadziły w pewnym momencie do bardzo wysokiego udziału procentowego firmy w branży skupu ślimaków i runa leśnego na obszarze całego kraju w ciągu roku. Coraz bardziej unowocześniane zaplecze magazynowe wzorujące się na najwyższych standardach zachodnich prowadzi ciągle do większych możliwości rozwoju, które skutkują bardzo szeroką paletą ułatwień dla zainteresowanych współpracą z naszą firmą.

Należy także wspomnieć, że praca w tej branży opiera się na aktywizacji i edukacji wszystkich z nią współpracujących. Poczynając od młodych pracowników, którzy bezpośrednio w głównej bazie zakładu mogą na własne oczy przyjrzeć się prężnie działającej firmie po ludzi, którzy od lat zajmują się skupem oraz sprzedażą runa leśnego. Bezpośrednie kontakty oraz przekazywana wiedza są szczególnie mocno cenione w wewnętrznym życiu firmy. Celem na przyszłość jest stworzenie i prowadzenie warsztatów edukacyjno- środowiskowych dla szerzenia wiedzy o przyrodzie oraz znajomości kwestii prawnych dotyczących zbiorów dóbr leśnych.

Obecnie przedsiębiorstwo szykuje się do otwarcia nowego sezonu skupu. Wiadomą rzeczą jest, że największym sprzymierzeńcem bądź przeciwnikiem dla zajmujących się zbieraniem oraz skupujących może okazać się pogoda. W setkach naszych punktów skupu w kraju pracować będą ludzie doświadczeni oraz zaznajomieni ze wszystkimi zawiłościami prawnymi oraz przyrodniczymi. Nad ich sprawnym działaniem czuwają dostawcy, którzy od lat praktykują w tym interesie. Będą oni udzielać cennych wskazówek dla nowicjuszy. Dewizą zarządzających jest, aby cała działalność odbywała się zgodnie z prawem i zachowaniem naturalnego porządku ekosystemu na obszarach źródłowych ślimaków oraz innych surowców dziko rosnących. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa stworzyliśmy stronę internetową, która pozwoli Państwu nabyć niezbędnych informacji oraz wymagania, które należy spełnić, aby rozpocząć z nami bezpośrednią współpracę w charakterze dostawcy. Zbieraczom oraz wszelkim podmiotom zaangażowanym zostaną udostępnione dalsze udogodnienia w miejscach skupów na obszarze całej Polski oraz w bazie głównej znajdującej się przy ulicy Grunwaldzkiej 14 w Złotoryi wpływające na coraz lepsze i bardziej efektywne współdziałanie.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszych setek punktów skupu w całej Polsce!!!!

Skontaktuj się z nami!

 

Dokumenty do pobrania

 

Instrukcja pozyskiwania ślimaków

Współpraca

P.P.H.U.  MARGO Jakub Gorzkowski

gorzkowski.j@gmail.com

NIP 6941663813, REGON 021019434

ul. Basztowa 34
59-500 Złotoryja

 Telefony:

+48 691 572 982
+48 600 851 982

DE: Wenn Sie Informationen in Deutsch benötigen rufen Sie bitte Jakub +48 691 572 982

EN: If You need information please call: Jan - +48 789 310 709